Matylda Menclová

Přes Sdružení Česmad Bohemia jsme se dostali k rodině Menclově, která přišla o tátu při výkonu povolání 7. srpna 2015. Hromadná nehoda nákladních i osobních aut se stala o tři měsíce dříve, u německého Norimberku, a vyžádala si celkem tři lidské životy. V ranních hodinách se v důsledku prací na dálnici vytvořila kolona, pan Mencl to neubrzdil a narazil do osobního auta s přívěsem. Došlo k poranění plic, byl odvezen do nemocnice, kde svým zraněním po třech měsících podlehl. Jeho spolujezdec (kolega) vyvázl s lehkým zraněním. Účastníků nehody bylo celkem šest.
Matylda, narozená v červnu 2009, bydlí s maminkou v bytě 2+1 v přízemí rodinného domu, který dále obývá starší bratr Martin (nar. 1994) a babička, matka pana Mencla. Dům je zatížený hypotékou s vysokou měsíční splátkou. Maminka Radka i syn Martin jsou oba zaměstnáni u liberecké firmy na náhradní díly jako montážní dělníci. Neštěstí tuto rodinu potkalo už dříve. Dceru pana Mencla z prvního manželství srazil na autobusové zastávce opilý řidič a dívka ve svých 17 letech na následky zranění zemřela.
Rodinu Menclovu jsme navštívili v listopadu a hned začátkem prosince 2015 schválili. Matylda tak dostane i dárek k Vánocům. Její měsíční podpora činí 1500,- Kč.

Přesunout se na začátek
academy turkeydershane ankara dershane fiyatları