Klára, Jakub a Lenka Fedákovi

Lenka Fedáková

Tři sourozenci, v době schválení ve věku 15, 13 a 7 let, mají ještě staršího bratra, syna maminky z prvního manželství, Bohumila (22 let). Ten s jejich tatínkem Tiborem Fedákem, který zemřel v červnu 2015, vyrůstal od svých pěti let, nyní je mamince velkou oporou. Paní Fedáková pracuje jako pokladní v supermarketu na zkrácený pracovní úvazek. Všichni bydlí v družstevním bytě 3+1 nedaleko Jičína, v domě starém 45 let, postaveném pro zaměstnance místního státního statku. Táta zemřel při výkonu povolání profesionálního řidiče kamionu, kdy zkolaboval při vykládce v Portugalsku. Jednalo se o infarkt, a to ve věku pouhých 38 let. Naši nadaci kontaktovali jeho kolegové ze Svazu řidičů, kteří zařídili převoz zemřelého do ČR na náklady zaměstnavatele. Rodina má zvýšenou péči i náklady na nejmladší Leničku, která trpí těžkou cukrovkou. Na senzor do přístroje na měření glykemie jí přispívá nadace Šťastná hvězda, jedná se o měsíční náklad 3600,- Kč. Lenka si inzulín píchá několikrát denně do bříška sama.
Další velká rána zasáhla rodinu 29. srpna 2022, kdy náhle zemřela maminka Lenka Fedáková.

Rodinu jsme schválili do programu nadace Truck HELP 30.10.2015. 

Pokud byste chtěli rodině pomoci, tak můžete poslat mimořádný příspěvek určený jen této rodině. V tomto případě nás informujte na info@nadacetruckhelp.cz.
 
Měsíční podpora pro Kláru skončila v listopadu 2018 dosažením 18ti let a ukončením školy, pro Jakuba v srpnu 2022 ve věku 19ti let.
 
Přesunout se na začátek
academy turkeydershane ankara dershane fiyatları